Internet on võrkude kogum

Internet on arvutivõrkude võrgustiku üldnimetus, ehk suur hulk omavahel ühendatud arvuteid. Arvutite omavaheliseks suhtluseks kasutatakse protokolle, mis on reeglid, mis määrvad kuidas midagi tehakse ning ilma nendeta ei oleks võimalik omavahel infot vahetada. Veeb (WWW, World Wide Web) ja Internet on aga eriasjad. Veeb on üks arvutite omavahelise suhtluse võimalusi, Internet on aga süsteemi üldnimetus.

Interneti teenused

Kõige populaarsemad teenused on:

Kõige enam kasutatakse e-posti ja veebi, ilmselt kasutate ka teie neid igapäevaselt. Need teenused aitavad meil üksteisega suhelda, isegi kui Internetialased teadmised puuduvad.

Brauserid

Brauserid, ehk veebilehitsejad on rakendused veebilehtede kuvamiseks. See võimaldab meil kasutada teisi interneti-põhiseid teenuseid, nagu e-post või veeb. Brausereid on mitmeid, nt Google Chrome, Opera (GX), Firefox, Brave, kuid neil kõigil on sama otstarve.

Kuidas tehakse veebilehti?

Veebilehti tehakse enamjaolt HTML (HyperText Markup Language) märgistuskeelt kirjutades. HTML paneb paika dokumendi struktuuri ja võimaldab veebilehele kaasata skripte, eeskätt JavaScripti ja CSS-i. CSS-iga muudetakse lehe kujundust ja stiili, JavaScript teeb aga lehe interaktiivseks. Koodinäide HTML-dokumendist ja mida see dokument brauseris kuvab: