Tehnoloogia ja programmeerimine on kõikjal!
Tänapäeval pole seda enam raske uskuda. Võta hetk ja vaata enda ümber ja proovi nimetada 5 asja mis on programmeeritud. Näiteks see arvuti sinu ees - kõik, mida sa seal näed on kunagi keegi programmeerinud. Linnas on ka valgusfoorid, kas teadsid, et ka need on programmeeritud valguse eredust reguleerima? Ka uuemad ehitised linnas on valminud just tänu 3D projektidele, mida koostatakse kellegi programmeeritud süsteemis. Programmeerimine ja tehnoloogia on kõikjal ja selle tundmine aitab meid ka igapäevatoimingutel!
Mis on programmeerimine?
Programmeerimine on juhiste andmine arvutile, mida arvuti järgima hakkab. Arvutil endal mõistust ei ole, selle jaoks oledki sina. Sina pead talle kõik ära seletama talle tuttavas keeles, et ta saaks täita sinu juhiseid täpselt nii, nagu sa seda soovid. See on nagu retsepti järgi küpsetamine - sina oled arvuti ja retsepti autor on programmerija. Proovi oma loogikat selle mänguga:
Miks on programmeerimine ja tehnoloogia vajalik?
Tänapäeval saab juba väga palju teha arvutis ja enamus eluvaldkonnad on kuidagi tehnoloogiaga seotud. Mis oleks meil aga nende kastide ja juppidega teha, kui me ei oskaks programmeerida? Programmeerimine on vajalik arvutitega suhtlemiseks, see aitab meil nendega suhelda nii, nagu varem pole võimalik olnud. Tehnoloogia hõlpsustab meie tegemisi. Näiteks ei ole poodides enam arvutuslaudu ega suuri märkmikke arvete pidamiseks - need on asendunud arvutitega, mis teevad töö puhtamalt ja kiiremalt ära. Kood ja arvuti on erinevalt inimesest ka täpsemad. Arvuti ei saa eksida arvutustel ega ülesmärkimisel. Tehnoloogia on loodud meid aitama, kuid on vaja osata seda enda jaoks töötama panna!